PETROLSPOR TARİHİ

Kulübümüz 1960 yılında kurulmuş olup, yüzme, basketbol, futbol, voleybol güreş ve atletizm branşlarında faaliyet göstermiştir. 1986 yılında futbol takımının profesyonel üçüncü lige terfi etmesi neticesi, futbolu genç takım seviyesine indirerek faaliyetlerine devam etmiş olup, üçüncü ligden ikinci lige yükselme başarısı göstermiştir.  
Futbol takımının ikinci ligde bulunduğu yıllarda birinci lige (süper lig) yükselme mücadelesi verdiği dönemde yarı final oynama başarısı göstermiştir.  
Futbol takımı en parlak döneminde üst liglere yükselme yerine, güçlü alt yapısı ile Türk futboluna birçok yıldız futbolcu kazandırmış ve daha çok bu yönü ile bilinmektedir. Futbol A takımı 2005-2006 futbol sezonunda ikinci ligden bir alt kümeye düşüp, halen üçüncü lig 3.grupta mücadelesine devam etmektedir.   
KULÜP BAŞARILARIMIZ
Kulübümüz Futbol A Takımımız uzun yıllar Batman amatör futbol liginde mücadele ettikten sonra 1986 yılında Profesyonel lig’e (3. lig)terfi etmiştir.

Futbol takımımız 1996/97 sezonunda Türkiye liglerinde gol rekoru kırarak 2. lig B kategorisine yükselmiştir.2000/2001 sezonunda 2. lig A grubuna yükselen futbol takımımız bu ligde süper lig’e yükselme Play Off yarı finali oynama başarısı göstermiş ve yarı finalde Göztepespor’a elenmiştir.
2005/06 Sezonunda takımımız tekrar 3. futbol ligine düşmüştür. Takımımız 1970’lı yıllarda (Amatör liglerde iken) Türkiye kupası çeyrek final’e çıkma başarısı göstermiştir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir