Elazığ’da Hakem Faciası

Batman Petrolsporumuz Elazığ deplasmanında hakem kurbanı oldu. Hakemin baştan sona taraflı tutumu ve akıl dışı kararlarlarıyla sahadan yenik ayrıldı.

Elazığ Doğukent Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını ev sahibi Elazığspor 39. Dakikada Ömer Faruk Sezgin’in golüyle 1-0 önde kapattı. 


Maçın 2. yarısına daha istekli başlayan Petrolsporumuz 65.dakikada Akın Akman’ın attığı şık golle 1-1 eşitliği yakaladı.

Batman Petrolsporumuzun golünden sonra hakem faciası başladı. Tüm takdir haklarını Elazığspor lehine kullanan 
hakem Celal Bayraklı maçın 74. dakikasında kornerden gelen topta ortada hiçbir sebep yokken anlaşılmaz şekilde Ömercan Öndaş’a kırmızı kart vererek Elazığspor için penaltı kararı verdi.

Bu akıl dışı karara dur diyen kalecimiz Cihan eski oyuncumuz Mesut Saray’ın kullandığı penaltı vuruşunu kurtarmayı başardı.

Elazığlı oyuncuların tüm sertliklerine göz yuman orta hakem Batman Petrolsporlu futbolcularımızın en ufak hareketinde ise Elazığ lehine düdük çalan yanlı hakemler en fazla 3 dakika uzaması gereken maça +7 uzatma kararı verdi.

Uzatmanın son dakikasında hiç kimseye çarpmadan auta giden pozisyonda korner kararı vermesi yanlı kararlarının son adımı oldu. Kornerden gelen topta İzzet Topatar Elazığ’ı 2-1 öne geçirdi.

Elazığ’ın öne geçmesiyle orta hakem Celal Bayraklı santra vuruşu bile kullandırmadan maçı bitirdi. Maçın bitiminden sonra da çirkin görüntüler devam etti. Elazığlı taraftarlar futbolcularımıza el kol hareketi çekip sahaya atladılar oyuncularımızı darbetmeye çalıştılar.

Bütün çirkinliklere rağmen bu sezonu alnımızın akıyla bitireceğimizi en gür sesle ŞAMPİYON BATMAN PETROLSPOR diyeceğimizi dost düşman herkese ilan ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir