Başkanımızdan Basın Açıklaması

Batman Petrolspor başkanı Abdulvahap Akbaş kulübümüz Batman Petrolspor’un mevcut durumu, gelecek sezonla ilgili programı ve Batman valimizin Petrolspor’a olan katkılarından bahsetti.

Kulüp başkanımızın açıklamalarından öne çıkanlar

Her zaman zor günde de olsa iyi günde de olsa Batman Petrolspor’a destek olan herkese teşekkür ediyorum. Batman Petrolspor’a, bize zaman zaman eleştirileriniz olsa da buna saygı gösterip onlardan ders çıkarmaya çalışıyoruz.

Son bir, buçuk yıl içerisinde Batman Petrolspor çok zor bir süreçten geçti. Sizler de takdir edersiniz ki hangi şartlarda bu kulübün alındığını, hangi sorunlarla karşılaştığımızı az çok biliyorsunuzdur. Eski yöneticiler, kulüp başkanı, teknik direktör kendilerinin artık bu işi yapmayacaklarını belirtince otomatikman kulübün tüm yükü Vali beyin elinde kaldı. Sayın Vali Bey, Batman’ın mülki amiri olmasıyla dolayısıyla böyle bir kulübü es geçemezdi. Vali bey, meclis başkanımla bu kulübe bakacağız dedi. Ben bile Vali Beyin kulübe bu kadar destek olacağını düşünemezdim.

Ben bu kulübün tarihinden gelme biriyim. 1994’ten 2007’ye kadar bu kulübün her alanında yer aldım. Altyapı, futbolculuk, genel kaptanlık, genel sekreterlik, as başkanlık. Bu kulübün görevlerinin hepsinde bulundum. Bu kulübün nasıl işlediğini en iyi bilenlerden birisiyim. Artık geriye bakıp geçmişte kulübün şu kadar borcu vardı, bu konu şöyle oldu böyle oldu diye görüş belirtmek istemiyorum. Daha önceki arkadaşların kulüple ilgili tasarrufları, yönetimini yaptığı hizmetler için bize düşen onlara teşekkür etmek, En azından bu kulübü açık bıraktılar. Ben onun için bundan sonra geçmişle ilgili konuşmak istemiyorum. Değerli basından ricam geçmişte şu kadar borç vardır şu şöyle oldu böyle oldu gibi konulara girmek istemiyorum.

Batman Petrolspor’un geçmişinde yer alan kişileri onure etmek istiyoruz. Bu külübe emek vermiş, futbolcu, yönetici, malzemeci, masör, şoför, bu kulübe hizmet etmiş herkese teşekkür ediyoruz.

Batman Petrolspor sayın valimizin emekleriyle ayakta duruyor. Sadece Batman petrolspor için değil tüm Batman için çok büyük çalışmaları var. Bir bakıyorsunuz Yeşiltepe’de halkla buluşuyır, bakıyorsunuz Petrolkent’te, organize sanayide, yatırımlarla, emekleriyle bizi onurlandırıyor.

Alo Tewşo’da ekmek satan yaşlı adamın yanında oturması, Kadir gecesinde saatlerce halkla içiçe oturması gerçekten unutulmaz. Bize her türlü destekte bulunuyor.

Batman için çok büyük şanstır. Daha fazlasını hak ediyor. Biz yönetim olarak kulübe olan desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Kulübümüz eskiye oranla çok büyük mesafeler kat etti. Geçmişten gelen tüm sorunlarımızı hallettik, borçlarımızı sıfırladık artık adeta sıfır km araba gibiyiz.

Yönetim kurulunun ortak kararıyla yeni hocayla anlaşma sağladık. Mevcut futbolcularımızdan hepsinin kontratı bitti. Hepsinin alacakları ödendi. Bu hafta içerisinde bazılarıyla tekrar masaya oturacağız içlerinde kalmasını istediğimiz futbolcular var. Bu kulübe katkı sağlayacak, bu kulübü bir yerlere taşıyacak kişilerle devam etmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.