Basın Sözcümüz Spor Meydanı’nda Demeç Verdi

Kulübümüz Batman Petrolspor’un basın sözcüsü Av. Orhan Güzel ulusal yayın yapan Spor Meydanı’nda Savaş Özalp’e kulübümüzle ilgili demeç verdi.

Söyleşi: Savaş Özalp

Öncelikle bir müddet devam eden galibiyet hasreti şanssızlığımızı Elazığ Karakoçan maçı ile kırdığımız için mutluyuz, önümüzdeki maçlara da aynı disiplinle hazırlanıp rehavete kapılmadan maç maç düşünüp, kulübümüze ve şehrimize yakışmayan bu noktadan birlik, beraberlik ve kenetlenme ile derhal uzaklaşacağız.
Bu doğrultuda Perşembe günü Yalovaspor ile oynayacağımız deplasman maçına da ciddi bir motivasyon ile hazırlandık. Rakibimize saygımız sonsuz, ciddiyet ve disiplinimizi bozmadan, motivasyonumuzu da yüksek tutup hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kaldı ki, Batman Petrolspor markası daha üst liglere yakışan bir markadır, birçok köklü Kulüp tarihin tozlu sayfalarında maalesef kaybolmuşken malumunuz olduğu üzere 1985 yılından beri profesyonel liglerde olan yaşayan bir markadan bahsediyoruz.

Batman Petrolspor AŞ Kulübü Basın Sözcüsü Orhan Güzel, sportif hazırlıklarımız dışında köklü kulübümüz için sezon boyunca bir takım çalışmalar yürüttük, bu bağlamda uzun yıllar internet sitesi olmayan kulübümüze internet sitesi kurdurttuk, storemiz maalesef şu an olmamasından ötürü kısa vadede taraftarlarımızı ve Batman halkını ürünlerimizden mahrum bırakmamak adına internet sitemize online satış seçeneği getirdik.Tabi bunları yaparken sponsorlarımız aracılığı ile sıfır maliyetle söz konusu faaliyetimizi aktif kıldık.Yine kulübümüzün mali açıdan zor durumda olmasından ötürü SMS kampanyası sürecini başlattık. Söz konusu SMS kampanyasını da aktif kılma adına danışmanlık firmaları tarafımızdan ciddi maliyetler isteyince kolları sıvayıp 2 ayımıza mal olacak şekilde SMS kampanyasını prosedürlerini ve hukuki işlemlerini çözüp aktif kıldık. Bu işlem de tarafımızca yapıldığı için SMS kampanyasını da kulübümüz kasasından para çıkartmadan aktif hale getirdik.

Pandeminin araya girmesinden ötürü SMS kampanyasının lansman gecesini iptal ettik, bu kampanyayı, bilboardlar aracılığı ile tanıtmak istesek de söz konusu bilboardlar için de tarafımıza yüksek maliyetler çıkarıldığı için basınımızın güzide temsilcileri kanalı Batman Halkına duyuru ve tanıtımını yaptık.


SMS kampanyasında her ne kadar mali anlamda istediğimiz rakamlara ulaşamasak dahi, kulübümüze sağladığı prestij ve yarattığı sinerji açısından söz konusu kampanyayı kıymetli bulduğumu ifade etmek isterim. Zira söz konusu kampanya Türkiye’de belli başlı kulüpler tarafından yapılan bir kampanyadır. Güzide Kulübümüz de artık bu kulüpler arasına girmiştir. Yine kulübümüz Anonim şirket olarak ticari bir markaya haiz olması dolayısı ile marka tescili başvurusunda bulunduk. Söz konusu başvurunun avantajlarını Kulübümüz önümüzdeki yıllarda görecektir. Yine Stadımızda var olan anons yapma noktasındaki eksikliği de bu konuda profesyonel olan yerli sanatçımız Tayfun Öztoprak ile giderdik. Tüm bunları anlatırken elbette ki sportif başarının da bu tip çalışmalar ile gelmesi gerekmektedir. Yönetim olarak takımımıza güvenimiz tamdır. Maç maç düşünüp, Kulübümüze yakışmayan kırmızı çizgiden taraftarlarımız ve Batman Halkının desteği ile uzaklaşacağız. Buradan ayrıca kulübümüzün kapanmasına mâni olup ayakta kalmasına vesile olan ve halen aktif destek sunan Valimiz Sayın Hulusi Şahin’e de Kulübümüz ve Batman Halkı adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.


Ayrıca bu güzel söyleşi için de kulübümüz adına sizlere de şükranlarımızı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir