Başımız Sağolsun

Çorum’da düzenlenen U23 Türkiye Güreş Şampiyonasına giden Batman Petrolsporumuzun Güreş takımı ne yazık ki kaza geçirdi. Feci kazada kulübümüzün güreş takımının baş antrenörü İbrahim Halil Kay ne yazık ki hayatını kaybetti, 14 sporcumuz, 1 antrenörümüz ve 1 idarecimiz de yaralandı.

İBRAHİM HALİL KAY 15 YILDIR TAKIMIN BAŞINDAYDI
15 Yıldır kulübümüzün Güreş Takımının Baş Antrenörlük görevinin yanı sıra TPAO Batman Bölge Müdürlüğü Sosyal İşler Şefi olarak da görev yapan İbrahim Halil Kay, 4 çocuk babasıydı. Görev süresinde yaklaşık 50 sporcuyu Milli Takıma kazandıran Kay, spor camiasında da sevilen bir isimdi. Kariyerinde onlarca kupası ve yetiştirdiği yüzlerce genç sporcusu bulunan Kay’ın cenazesi, Amasya’dan getirilen Batman’da toprağa verilecek.

FEDERASYON BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Feci kaza sonrası Türkiye Güreş Federasyonu da mesaj yayımladı. Federasyonun açıklaması şöyle; “Kafilede 14 sporcu, bir idareci ve 2 antrenör bulunuyordu. Türk güreşine önemli hizmetleri dokunan çok değerli Batman güreş il temsilcimiz ve Batman Petrol Spor Antrenörü İbrahim Halil Kay’a Türkiye Güreş Federasyonu olarak Allah’tan rahmet, ailesi sevenleri ve tüm güreş ailemize başsağlığı diliyoruz. Kazada yaralananlara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz.” Öte yandan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu kaza ile yakından ilgilendiklerini belirterek; “Batman Petrol Spor Kulübü Antrenörü ve aynı zamanda Batman Güreş İl temsilcimiz olan İbrahim Halil Kay’ın ölümü bizleri derinden üzmüştür. Hocamız tam bir güreş sevdalısıydı. Kendisine Allah’tan rahmet ailesi sevenleri ve tüm güreş ailemize başsağlığı diliyorum” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir