29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Tarihi şanlı zaferlerle dolu ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadele, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde bu zafer halkın iradesine dayanan ve vatandaşların yönetime katılmasına imkân veren Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır. Millet olarak bugün, 29 Ekim 1923 günü temelleri atılan Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz

Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan bir yönetim biçimidir.

Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü yarınlara umutla yürüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, ulusumuzun Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.